piątek, 2 marca 2012

Publikacja bloga i garść informacji o filmie krótkometrażowym The Book

W końcu, po długich przygotowaniach blog oficjalnie rozpoczyna swój żywot.  Zapraszam do zapoznania się z pozostałymi postami,  a z okazji inauguracji bloga pierwsza, narazie jedynie zdjęciowa i informacyjna zapowiedź filmu o tytule "The book" nad którym obecnie pracuję.

"The book" to film będący moim osobistym hołdem dla Stanisława Lema, polskiego geniusza, przy którego twórczości dorastałem i którego dzieła miały poważny wpływ na ukształtowanie się mojego warsztatu i wyobraźni . 
Abstrakcyjny obraz przedstawia mężczyznę, który znalazł się w tajemniczej, niezmierzonej i nieokreślonej przestrzeni. Jego uwagę przyciąga leżąca pośród otchłani tytułowa książka, po której otwarciu następuje ciąg zaskakujących, fantastycznych zdarzeń.  Eksplozja treści zabierze widza i bohatera historii w alegoryczną wędrówkę po charakterystycznych akcentach twórczości Lema. Tajemniczy mężczyzna, prosto z jadącego przez szary, komunistyczny krajobraz polskich miast wciągnięty zostanie w krajobraz ożywionej planety Solaris, by po chwili kolejne stronice przeniosły go do wielkich futurystycznych lokacji. Pojawią się tajemnicze postaci i filozoficzne rozterki . Długość trwania filmu krótkometrażowego zamknie się w około pięciu minutach. Film  wykonany jest mieszanymi technikami. Zdecydowaną większość stanowi animacja, pozostałe elementy zarejestrowane zostały lustrzankami cyfrowymi.  Przeznaczeniem obrazu jest jak najszersza publikacja. Powstaje z myślą o polskich i światowych festiwalach. 4 komentarze:

  1. Zapowiada się interesująco! Będzie jakiś trailer przed ostatecznym udostępnieniem filmu?

    OdpowiedzUsuń
  2. :-) Trailer jest już od kilkunastu dni gotowy, zwlekam jeszcze z jego publikacją z kilku powodów. Niebawem wrzucę!

    OdpowiedzUsuń
  3. Czekam zatem z niecierpliwością i trzymam kciuki!

    OdpowiedzUsuń