czwartek, 11 kwietnia 2013

Coś nowego...///Something new

Client: Ronson Development
Project: Jems Architekci
Visual: Unique Vision Studio Rafał Barnaś

3 komentarze:

 1. Witam.
  Bardzo dobra wizualizacja jak wszystkie Twoje prace! Zawsze zastanawia mnie jak wyglądał obraz wyjściowy, natomiast tutaj wydaje się, że wiele elementów zieleni zostało wyrenderowanych (zieleń). Miałbym 1 pytanie jak wykonałeś SUNFLARE/SUNLIGHT? Photoshop + jakaś wtyczka? Jeśłi to nie teajemnica zawodowa będę czekał na odpowiedź. pozdrawiam i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Swoją drogą, akurat wczoraj na ArtBuzzie pokazywałem render wyjściowy w kontekście tej wizualizacji. Faktycznie w tym przypadku był bardzo dopracowany, choć oczywiście dostał też soczysty zastrzyk postprodukcji. Jeśli chodzi o światło, już kilka osób pytało mnie na różnych forach, jakich wtyczek użyłem, jako, że na rynku funkcjonuje kilka aplikacji do tego typu efektów. Nie użyłem żadnych tego typu rozwiązań, to po prostu tablet, malowanie. Konsewkwentnie unikam wszelkiego rodzaju wtyczek i gotowych efektów. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Kiedyś próbowałem przejść na tablet i nic z tego nie wyszło.. może to kwestia wprawy i odpowiedniej motywacji :D Dodatkowo cały czas muszę zmagać się z liczbą poligonów, które mój sketchup jest w stanie udźwignąć. Wiąże się to np. z mozolnym wyszukiwaniem odpowiedniej roślinności i przycinaniem na jakości tych wizualizacji. Tutaj znalazłem wszystko :D Jeśli można z makiety zrobić takie wizualizacje tzn. że w sketchupie też można dać radę. Dzięki za motywacje, traktuje tą stronę jako kierunek w działaniu :) Może będę mógł kiedyś pochwalić się swoimi pracami, natomiast to jeszcze nie jest ten moment :D

   Usuń