sobota, 18 lutego 2012

Wizualizacje dla Belgów - Siła Tabletu i Photoshopa

Nierzadko praca w branży architektonicznej owocuje nietypowymi sytuacjami. Projekt kształtuje się do ostatniej chwili, terminy gonią, a architekt zawsze jest z czymś w plecy. Oddanie projektów, finiszowanie w konkursach to zawsze prawdziwy kocioł i walka z czasem. Sporządzanie ostatecznych wizualizacji projektu przypada zawsze na ten najgorętszy okres. Zdarza się, że czasu jest więcej, kilka tygodni. Bywa jednak, że sytuacja wymaga ekspresowych działań, kiedy czas pracy trzeba skrócić z dwóch tygodni do dwóch dni lub nawet kilku godzin.
Tak było przy okazji kolejnej współpracy z belgijską pracownią COOPARCH-R.U. Współpraca dotyczyła zwizualizowania projektowanej siedziby policji w Belgii. Materiałem wyjściowym był prosty sketchupowy model z którego wyeksportowałem dwa surowe i ubogie kadry.
Następnie przy użyciu tabletu Wacom i programu Adobe Photoshop powstały bogate w detale, finalne wizualizacje, efektywnie prezentujące projektowany obiekt.


Zawsze po wykonaniu ilustracji czeka mnie decydujący, mający ogromne znaczenie dla ostatecznego wizerunku pracy etap postprodukcji. To wówczas grafika zyskuje finalną tonację kolorystyczną. W tym kontekście bardzo często wykonuję szereg opcji klimatyczno kolorystycznych, z których później wybieram najlepszą dla danego projektu. To też czas dla wszelkich ostatecznych poprawek, podkreślenia najważniejszych partii pracy, zabawy z kontrastem, fakturą pracy, dodatkowymi efektami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz